top of page
קו ראשון
קו ראשון
Re'im
22.10.23, 7:58

Share

פורסם על ידי סיגל זאודו בשם מיכאל ליג׳עלם צגאי בתאריך 25/10/23 ב"פייסבוק"

(view source)

< Back

מיכאל ליג׳עלם צגאי

Photos by אביב אברג'ל

לאחר שדחה את הדוברות מלספר כי צריך להתאושש.
אני מפרסמת ללא ידיעתו כדי שכולם ידעו איזה לוחם יש לנו!

תקציר מהסיפור של הלוחם שלנו..
בתמונה מיכאל ליג׳עלם צגאי תושב אופקים, נשוי ואב לשניים, קצין במשטרה.
זה התחיל מיום שישי 06.10.23 בשעה 16:00 צגאי יוצא למשמרת לילה שגרתית כקצין תורן בתחנת ערוער.. מי שמכיר את הגזרה כשלעצמה לא קלה! מגיע הבוקר לקראת סיום משמרת מתקבלים דיווחים עזים על אזעקות טילים ומחבלים שנכנסו לישראל.. פרצו עקרו רמסו דהרו פשוט נמצאים בשטח ישראל!!!
יום שבת בבוקר 07.10.23 שבת וינפש הפך לשבת סיוט! אנחנו שעוד לא התעוררנו שומעים אזעקה מבהילה ורצים למקלט! כאן כבר הכל חרב שומעים על מחבלים בעיר!! אנחנו תושבי אופקים וגם צגאי! הוא עוד לא חזר הביתה מהמשמרת של שישי.. אני מחייגת אליו שיחה ראשונה והוא מנתק, שיחה שנייה אני שומעת אותו אומר ״סיגוש אני נמצא בקיבוץ רעים מנהל לחימה אוהב אתכם״ וניתק את השיחה..
אנחנו בסרטים מקבלים סרטונים ודיווחים לא פוסקים על כל מה שקורה בעיר, בבסיסים, בעוטף, בגזרה, בכל הדרום, בישראל!!! בין אזעקה לאזעקה בין דיווח לדיווח מנסה לבדוק מה איתו .. הוא מרגיע ואומר שהכל בסדר אבל בלב אנחנו יודעים שהמצב רע! לא יכול להיות שהוא לא חזר הביתה, לא יכול להיות שהוא נמצא שם, לא יכול להיות שהוא נלחם במלחמה פה קרוב לבית על הבית!
צגאי הוא אחיין שלי! ידעתי שאם זה המתרחש הוא הראשון להילחם !
מגיע מוצ״ש והוא עוד לא חזר הביתה מיום שישי ב16:00!! אנחנו לא רגועים.. עדיין יש מחבלים בעיר.. בשעה 23:54 דפיקות בדלת, אחיין שלי לבוש במדים, צגאי שלנו בבית !!!! הוא נכנס בפנים נפולות, פנים כואבות, הלם מוחלט, כולו אבק ולא מפסיק לומר ״סיגל נרצחו לי שוטרים בידיים יורים עליי ואני מחלץ שוטרים פצועים״, אומר שם אחרי שם שוטרים שאני מכירה! שוטרים שעבדתי איתם! מוסיף ואומר ״יש כאלה שהצלחתי להציל יש כאלה שניסיתי להציל אך הירי לעברנו המשיך..״ נסע עם אזרח לרעים, הציל מבלים מהמסיבה בין הפרדסים, חילץ שוטרים תוך מתקפת טילים וירי. חיסל מספר מחבלים ביחד עם שוטרי ימ״ר נגב, שוטרי רהט, שוטרים שנכחו במסיבה, לוחמי יס״מ נגב, לוחמי יח׳ טקטית וסיירת מטכ״ל.
מהרגע שנכנס הביתה טלפון אחרי טלפון שוטר אחרי שוטר כל שיחה ״צגאי תודה שהצלת לי את החיים בלעדייך לא הייתי חי עכשיו״ מילים קשות! לא מאמינים שהוא פה איתנו,מודים להשם!
גאווה שלנו!!! לוחם אמיתי מאז ומתמיד!! הציל שוטרים, חיילים, אזרחים ואת החיים שלנו ביחד עם אותם גיבורים שלחמו בשבילנו, איבד המון חברים אחים לנשק תוך כדי שהוא מסכן את חייו! סיוט שלא נגמר.. עוד לא מאמין שהוא נמצא בבית וכבר הגיע הבוקר שאחרי שוב יוצא למשמרת הבאה להגן על המדינה!
07.10.23 שבוע מאז הטבח הנוראי!
אובדן של 1300 איש שוטרים, חיילים ואזרחים שנטבחו ונרצחו באכזריות.העיר אופקים איבדה 50 תושבים יקרים ובניהם שוטרים.
יהי זכרם ברוך💔
תודה לכל מי שחרף נפשו, תודה לחברים הלוחמים שלי, תודה למי שהגן ולחם שוטרים חיילים אזרחים כוחות הביטחון, כולם!
רפואה שלמה לפצועים, תפילה לחזרת החטופים והנעדרים,
חיזוק ואמונה בכל מי שנמצא בחזית בחיילים, בלוחמים ובשוטרים שלנו!
עם הנצח וביחד ננצח!

To read more testimonies from Re'im:

08/10/23, 12:0

Re'im

לאיש שבתמונה קוראים Golan Septon.הוא עוד לא יודע שהוא עומד להיות מאד מפורסם פה, כי כנראה מדובר באדם צנוע, אבל הצניעות שלו לא מעניינת אותי.אתמול גולן...

War Story

06/10/23, 9:00

Re'im

עידו סומך, לוחם שריון מעפולה:עידו סומך הוא נהג טנק בשירות סדיר, בפלוגת 'מלכות החרמון' מגדוד 77 בחטיבה 7.בבוקר השבעה באוקטובר מצא עצמו סומך לבדו במ...

War Story

07/10/23, 3:30

Re'im

הם הביאו אותי לסלון של הבית ואז הם הביאו את שני הילדים- את אשל ואת נגב אליי. מאותו רגע הם העבירו אותנו בין בתים, כשהכל הרס, חורבן ודם. אשל בן 4.5 חודש...

War Story
bottom of page